Każdy rodzic troszczy się o swoje dziecko najlepiej, jak potrafi i dba o to, aby rozwój malucha przebiegał pomyślnie. Ważnym wsparciem tego procesu są odpowiednie zabawki, które będą towarzyszyły pociechom na każdym etapie ich dorastania. Na samym początku zabawki wspomagają pierwsze umiejętności, które się pojawiają, z czasem jednak stają się one również przestrzenią do poznawania swoich zainteresowań i rozwijania pasji. Klocki Lego są uniwersalną zabawką, która może zainspirować każde dziecko. Do wyboru są zestawy ogólnotematyczne lub specjalistyczne. Niektóre serie klocków nawiązują do konkretnych obszarów i wspierają rozwój danych zdolności, np. umiejętności społecznych, przestrzennych czy inżynierskich jak Lego technic zestaw bestsellerowych klocków. Dzięki modelom z tej linii dzieci mają szansę zagłębić się w złożony świat motoryzacji.

Dlaczego warto wybrać Lego Technic?

Lego Technic składa się z samochodów osobowych, ciężarówek, motocykli, samolotów, a nawet pojazdów budowlanych. Każdy z nich posiada skrzynię biegów, koła oraz osie, a wszystkie te elementy są przeznaczone do samodzielnego zamontowania. Dzięki temu dziecko może zobaczyć, w jaki sposób działają pojazdy, które elementy są niezbędne do ich poruszania oraz jakie komponenty składają się na w pełni funkcjonalny model. 

Dodatkową atrakcją jest w pełni darmowa aplikacji CONTROL+, która rozszerza zabawę o interakcję z innymi zmotoryzowanymi zabawkami zdalnie sterowanym z serii Lego Technic. Aplikacja umożliwia również dodanie efektów dźwiękowych, a również dołączanie do wyzwań i zdrową rywalizację pomiędzy dzieciakami.

Na to zwróć uwagę!

Zestawy z tej serii są odpowiednie dla dzieci powyżej 6 roku życia ze względu na drobne elementy, które mogłyby zostać połknięte przez maluchy. Wybierając konkretny model, przemyśl zainteresowania dziecka – czy bardziej ucieszy się z samochodu, samolotu czy może motocyklu? Zastanów się też nad liczbą elementów danego modelu. Dla młodszych dzieci lepiej wybrać te mniejsze, aby zestaw nie okazał się dla nich zbyt skomplikowany.