Lego technic dla dzieci zdecydowanie wyróżnia się spośród pozostałych serii klocków w ofercie duńskiego producenta. U jej podstaw nie leżą typowe klocki z wypustkami i gniazdami (zwane “systemowymi”), ale elementy pozwalające przede wszystkim na konstruowanie mechanizmów, przekładni i szkieletów. Stąd seria Technic cieszy się uznaniem klientów o żyłce majsterkowiczów, a także entuzjastów pojazdów i maszyn. Wiele zestawów z tego cyklu stanowi łakomy kąsek dla starszych konstruktorów, ze względu na imponującą wielkość i ciekawe rozwiązania konstrukcyjne. Rok 2022 przyniósł interesujące nowości z serii Technic zarówno w segmencie małych, jak i większych zestawów.

Ładowarka teleskopowa – niedrogi, sympatyczny zestaw

Zestaw o numerze 42133 umożliwia zbudowanie niewielkiej ładowarki wyposażonej w podnośnik widłowy. Dzięki systemowi kół zębatych, można poruszać jej ramieniem oraz skręcać kołami. Ładowarka jest niewielkim zestawem, który pozwala na szybkie rozpoczęcie zabawy, a ponadto oferuje również konstrukcję alternatywną – ciężarówkę z podnośnikiem. Ten utrzymany w atrakcyjnej kolorystyce zestaw sprawdzi się znakomicie zarówno do zabawy w plac budowy, jak i jako ozdoba na biurko czy półkę.

Zmiennokształtny pojazd – naprawdę innowacyjna propozycja

Zmiennokształtny pojazd sterowany przez aplikację (zestaw 42140) należy do zelektryfikowanych konstrukcji. Posiada on wbudowany napęd oraz moduł umożliwiający sterowanie nim za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej na smartfony. To jednak nie jest jego największy atut – zmyślni projektanci zadbali o to, by ten potężny pojazd na gąsienicach mógł przewracać się na obie strony, wciąż zachowując mobilność. Zależnie od  tego, na którą stronę pojazd się akurat przewróci, jego karoseria wygląda bardziej sportowo lub przywodzi na myśl terenowe pojazdy ekspedycyjne. Dzięki swoim potężnym gąsienicom, zmiennokształtny pojazd poradzi sobie z każdą przeszkodą, jaką napotka w trakcie zabawy. To przykład zestawu, który łączy ciekawe rozwiązania konstrukcyjne z dużymi możliwościami rozrywkowymi gotowego modelu.